Infolinia (8.00-18.00): +48 697 90 00 19
do kasy suma: 0,00 zł

Poradnik

Domowy koncentrator tlenu
Domowy koncentrator tlenu

Osoby zmagające się ze schorzeniami płuc w pewnych przypadkach powinny rozważyć korzystanie ze specjalnego urządzenia. Domowy koncentrator tlenu to sprzęt, którego można używać przy różnych chorobach układu oddechowego. Współcześnie na rynku dostępne są modele cechujące się kompaktową budową oraz wygodnymi funkcjami. Korzystanie z takiego urządzenia nie sprawia problemu, gdyż można dostosować szczegóły działania do bieżących potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami na temat takiego sprzętu medycznego.

czytaj całość »
Jak uniknąć odleżyn u chorych leżących
Jak uniknąć odleżyn u chorych leżących

Długotrwałe unieruchomienie i konieczność leżenia w łóżku negatywnie wpływają na kondycję chorego. Zanikają mięśnie, mogą pojawić się odleżyny, a sam organizm chorego jest osłabiony i łatwo ulega różnym infekcjom. Zwiększa się zatem ryzyko zachorowania na zapalenie płuc, zatorowość płucną, często nasila się osteoporoza. Opieka nad obłożnie chorym w domu wiąże się z zapewnianiem mu komfortowych warunków i prowadzeniem odpowiednich działań profilaktycznych, które ograniczą ryzyko rozwoju dodatkowych chorób czy odleżyn. Chory w łóżku często wymaga opieki całego zespołu, złożonego z najbliższych mu osób oraz profesjonalistów – pielęgniarki, lekarza czy rehabilitanta. Jak dbać o chorego w domu, by w tych warunkach zachował jak najlepszą, możliwą formę i sprawność?
Poniższy artykuł z pewnością przybliży Państwu podstawowe zasady niesienia pomocy podopiecznemu.

czytaj całość »
Balkonik, chodzik czy podpórka?
Chodzik, balkonik czy podpórka?

Wiele osób starszych, czy po różnego rodzaju zabiegach mających problemy z samodzielnym poruszaniem się, potrzebuje wsparcia w postaci balkonika, chodzika czy podpórki.
Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które znacznie się od siebie różnią. Należy pamiętać, że balkoniki, chodziki i podpórki to nie tylko sprzęt dla osób
z zaburzeniami narządu ruchu – to przede wszystkim produkty wspierające chodzenie i stabilizujące postawę ciała.
Równie często zastanawiamy się który z oferowanych produktów będzie odpowiedni dla naszego bliskiego. Jaka jest zatem różnica pomiędzy balkonikiem, chodzikiem a podpórką. Zapraszam do przeczytania artykułu.

czytaj całość »
Pielęgnacja chorego, co warto wiedzieć
Pielęgnacja chorego, co warto wiedzieć

Skóra wrażliwa, zwłaszcza skóra osób starszych lub używających środków chłonnych z powodu np. nietrzymania moczu czy kału wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Szczególnej uwagi wymagają te partie ciała, które narażone są na stały kontakt z czynnikami drażniącymi takimi jak właśnie mocz, kał oraz pot.
Wyjątkowej ochrony potrzebują też miejsca, które najczęściej ulegają przesuszeniu i rogowaceniu – łokcie, kolana i pięty. 
Warto zatem sięgnąć po profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji ciała. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - nie tylko poprawiamy w ten sposób komfort chorego, ale zapewniamy mu prawidłową ochronę wspierając proces leczenia.
Zachęcam do przeczytania artykułu.

czytaj całość »
Pomiar temperatury ciała
Pomiar temperatury ciała

Co należy wiedzieć o pomiarach temperatury? Jaki termometr wybrać do domowej apteczki? Czy to już gorączka? To chyba najczęściej zadawane pytania jeżeli chodzi o zagadnienie kontroli prawidłowej ciepłoty Naszego ciała.
Zatem co należy wiedzieć o pomiarach temperatury?
Przede wszystkim należy pamiętać, że optymalny proces pomiaru temperatury musi spełniać dwa warunki: szybkość i dokładność. Szybkość pomiaru zależy od użytej technologii (rtęć, technologia cyfrowa, podczerwień), podczas gdy na dokładność znaczny wpływ mają czynniki zewnętrzne, właściwe dla każdego miejsca pomiaru.
Zapraszam do artykułu.

czytaj całość »
Opatrunki ... do rany przyłóż
Opatrunki ... do rany przyłóż

Wybór odpowiedniego produktu ma kluczowe znaczenie w przypadku leczenia trudno gojących się ran. Należy uwzględnić kilka występujących parametrów i odpowiednio sklasyfikować ranę.
Do podstawowych czynników należy między innymi rozmiar rany, usytuowanie, etiologia, faza gojenia, stopnień wysięku, występowanie zanieczyszczenia czy zakażenia.
Szerokie spektrum oferowanych produktów umożliwia zastosowanie odpowiedniego sposobu leczenia miejscowego w zależności od fazy, w jakiej znajduje się rana, zgodnie z najnowszą koncepcją TIME zaproponowaną przez EWMA (European Wound Management Association).
Zapraszam do artykułu.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl